Prof. Dr. Tuğrul ALTAN

1969 tarihinde İstanbul’da doğan Dr.Tuğrul Altan tıp eğitimini 1985 yılında girdiği İ.Ü. İstanbul Tıp Fakültesi’nde tamamlayarak 1991 yılında tıp doktoru ünvanı almıştır. Aynı yıl girdiği tıpta uzmanlık sınavında başarılı olarak Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları AD’da uzmanlık eğitimine başlamıştır. 1996 yılında göz hastalıkları uzmanı olmuş, Diyarbakır Asker Hastanesi’nde uzun dönem askerlik hizmetini yapmıştır.  

1998 yılında Beyoğlu Göz Eğitim ve araştırma hastanesinde çalışmaya başlamıştır. 2001 yılından itibaren aynı hastanenin retina kliniğinde başasistan olarak çalışmaya başlamıştır. 2010 yılında doçent ünvanı almıştır. Dokuz yıl boyunca çalışmalar yürüttüğü Beyoğlu Göz Hastanesi retina kliniğinden 2010 yılında girdiği şef/sef yardımcılığı sınavını kazanarak İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göz Kliniği’ne şef yardımcısı olarak atanmıştır. Bu görevinden 2012’de istifa ederek ayrılmış ve 2014 yılına kadar İstanbul Göz Hastanesi, 2014-2019 yılları arasında da Liv Hospital Ulus’ta çalışmıştır. Dr. Tuğrul Altan 2016 yılında profesör ünvanı almıştır.

Yazıları Büyütün Rahat okuyun + -

Haziran 2019 tarihinden itibaren Göz Hastalıkları Kliniğimizde Prof. Dr. Ziya Kapran ile birlikte çalışmaktadır. Uluslararası dergilerde 29 adet, ulusal dergilerde yayımlanan 40’tan fazla makalesi vardır. Birçok ulusal ve uluslararası kongreye aktif olarak katılmıştır.  İyi derecede İngilizce ve Fransızca, orta seviyede İtalyanca bilmektedir.

Yazıları Büyütün Rahat okuyun + -

Durumunuzu özet olarak anlatabilecek bir şekilde bizimle iletişime geçebilirseniz en kısa sürede geri dönüş sağlayacağız.