Dinlendirici Gözlük Gözü Dinlendirir mi?

Dinlendirici Gözlük Gözü Dinlendirir mi?

Gözlük numarası olmayan kişilere gözlük verilmesine gerek yoktur. Bazı kişilerde 0.25 – 0.5 gibi düşük gözlük numaraları vardır. Düşük gözlük numarası olan hastalarımıza uzağı daha net görebilmeleri için gözlük verebiliriz. Düşük gözlük numaraları dinlendirici gözlük değildir. Numarası olmayan bireylerin gözlük kullanmasının göze bir faydası yoktur. Sağlam göze gözlük takmak bizi hastalıklardan korumaz. Gereksiz gözlük takmayı sağlam bir bireyin sakatlanmamak için baston ile gezmesine benzetebiliriz.

Ancak uzun süre bilgisayar veya tablet başında antirefle camlı gözlükler kullanılması yansımaları önleyebilir veya göz yorgunluğunu bir miktar azaltabilir. Ayrıca bilgisayar başında yorgunluğu azaltmak için 20 dakikada bir 20 kez gözlerimizi açıp kapamalıyız. Bu hem gözyaşımızın gözde daha iyi dağılmasını sağlayacak, gözlerimizin kurumasını önleyecek, hem de gözümüzün bir süre dinlenmesine olanak sağlayacaktır.

Yazıları Büyütün Rahat okuyun + -

Durumunuzu özet olarak anlatabilecek bir şekilde bizimle iletişime geçebilirseniz en kısa sürede geri dönüş sağlayacağız.